Account Manager

Hledáme nového kolegu/kolegyni do oddělení zakázek, který/á bude klíčovým kontaktem pro distribuční síť a mateřskou společnost TESCAN ORSAY HOLDING. Bude tak zajišťovat dílčí kroky k jednotlivým obchodním případům, jejichž realizace probíhá po celém světě.

Popis pozice

  • Account Manager je klíčový kontakt pro distributory, kteří mají na starosti prodej skenovacích elektronových mikroskopů
  • Úzce spolupracuje s Area Sales Managery (mateřskou společností TESCAN ORSAY HOLDING), produktovými specialisty a Order Desk Managementem
  • Obchodní případ řeší kompletně do objednávky.
Jednotlivé činnosti Account Managera:
  • Má přehled o obchodních případech zadaných v CRM ve svěřeném teritoriu,
  • Konzultuje obchodně-technickou podporu pro zástupce napříč firmou, tj. komunikuje technické detaily dle instrukcí produktových specialistů/vývoje se zástupcem, hlídá zaznamenání relevantních poznámek v konfiguraci mikroskopu, samostatně schvaluje standardní konfigurace v CRM, řeší kalkulace, podmínky záruky, školení, dodací lhůtu, zajistí podpůrné dokumenty do tendru – reference, certifikáty, NDA a jiná prohlášení),
  • Vypracovává oficiální nabídku, pokud to obchodní případ vyžaduje
  • Komunikuje s výrobci třetích stran parametry zařízení, ověření dodacích lhůt, cen zařízení, prodloužených záruk
  • Diskutuje prohrané případy se zástupcem, zajistí zápis důvodů prohry v CRM
  • Zodpovídá za soulad mezi konfigurací mikroskopu, objednávkou a kalkulací, řeší nesrovnalosti se zástupcem, zkontrolované objednávky na mikroskopy a upgrady předá Order Desk Managerovi,
  • Provádí prezentace a factory tour potenciálním zákazníkům v TESCANu účastní se jednání se zástupci a zákazníky – především ve výrobním závodě v Brně, cestování minimální

Požadujeme

  • SŠ, VOŠ nebo VŠ ekonomického nebo jiného zaměření  výhodou
  • Aktivní znalost AJ na úrovni  B2, další jazyk vítán
  • Zvídavost a ochota proniknout do technických specifik mikroskopů, schopnost podívat se na věci technicky
  • Praxe na obchodní pozici podmínkou, obchodně technické pozici výhodou
  • Základní znalost ekonomických, účetních a daňových pravidel – obecný přehled
  • Uživatelská znalost PC na dobré úrovni
  • Komunikační schopnosti a aktivní přístup k řešení zadaných úkolů
  • Profesionální vystupování, pečlivost, důkladnost, spolehlivost a odpovědnost

Nabízíme

  • Samostatnou a odpovědnou práci v prestižní společnosti
  • „Vše pod jednou střechou“ - R&D, výroba, finální integrace
  • Zaučení, odborné školení a perspektivu osobního i odborného růstu
  • Denní komunikaci v anglickém jazyce
  • Přátelský a akční kolektiv
  • Možnost podílet se na vědeckém pokroku ve světě prostřednictvím odborné podpory našich zákazníků
  • Moderní a příjemné pracovní prostředí
  • Benefity: flexibilní pracovní doba, finanční bonusy, 25 dní dovolené, hrazené vzdělávání firmou, příspěvek na sportovní aktivity, příspěvek na stravování, sportovní a kulturní akce nejen pro zaměstnance ale i pro jejich rodiny, individuální přístup
  • Nástup možný ihned

Profesní životopis v českém a anglickém jazyce  včetně fotografie a motivační dopis zasílejte na e-mail: nabor@tescan.cz