Programátor/ka embedded aplikací

Hledáme nového kolegu/kolegyni do oddělení R&D TEM, který/á se bude podílet na vývoji transmisního elektronového mikroskopu.

Popis pozice

  • Vývoj firmwaru pro řízení jednotlivých částí mikroskopu
  • Vývoj firmwaru pro řízení podpůrných zařízení mikroskopu
  • Programování mikroprocesorů ARM Cortex-M4
  • Návrh a optimalizace číslicových regulátorů a zpracování signálu
  • Zpracování požadavků od hardwarového a softwarového oddělení
  • Tvorba technické dokumentace

Požadujeme

  • třídy, ukazatele na funkce, vícenásobné ukazatele
  • Základy objektově orientovaného programování: třídy, dědičnost, šablony
  • Schopnost samostatného návrhu a realizace komplexního systému. Například teplotní regulace pomocí řídících jednotek, které jsou připojené na sběrnici a ovládané nadřazenou jednotkou
  • Zkušenosti s real-time OS (např. FreeRTOS, Embedded Linux, TI SYS/BIOS), nebo velmi dobré znalosti programování pomocí konceptu super-loop.
  • Základní znalosti zpracování signálů. Filtrace signálu, integrace, derivace s plovoucí i fixní řádovou čárkou, frakční aritmetika
  • Základní znalosti v oblasti řízení a regulace. Například číslicové regulátory, stavové automaty
  • Znalost principů jednoduchých komunikačních protokolů
  • Základní znalosti hardwarového vybavení mikroprocesorů. Čítače, časovače, PWM, USART, SPI, DMA. Výhodou je znalost PCIe a SerDes
  • Orientace v oblasti sítí – Ethernet a TCP/IP
  • Dobrá orientace v elektrických schématech
  • Znalost programování ARM CORTEX M4 výhodou

Nabízíme

  • Samostatnou a odpovědnou práci  v týmu vysoce kreativních lidí
  • Příjemné pracovní prostředí
  • Flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené
  • Multisport kartu
  • Finanční bonusy
  • Silnou podporu ve vzdělávání
  • Firemní akce s kolegy i rodinou
  • Zázemí stabilní firmy a perspektivu dlouhodobého zaměstnání

Pokud Vás pozice zaujala, neváhejte poslat CV na adresu nabor@tescan.cz, nebo prostřednictvím odpovědního formuláře.

Related job positions