Programátor/ka embedded aplikací

Hledáme nového kolegu/kolegyni do oddělení R&D TEM, který/á se bude podílet na zajímavých  vývojových projektech.

Popis pozice

  • Vývoj firmwaru pro řízení jednotlivých částí mikroskopu
  • Vývoj firmwaru pro řízení podpůrných zařízení mikroskopu
  • Programování mikroprocesorů ARM Cortex-M4
  • Návrh a optimalizace číslicových regulátorů a zpracování signálu
  • Zpracování požadavků od hardwarového a softwarového oddělení
  • Tvorba technické dokumentace

Požadujeme

  • Znalost alespoň základů objektově orientovaného programování: třídy, dědičnost, šablony
  • Schopnost samostatného návrhu a realizace komplexního systému (např. teplotní regulace pomocí řídících jednotek, které jsou připojené na sběrnici a ovládané nadřazenou jednotkou)
  • Zkušenosti s real-time OS (např. FreeRTOS, Embedded Linux, TI SYS/BIOS), nebo velmi dobré znalosti programování pomocí konceptu super-loop.
  • Základní znalosti zpracování signálů (filtrace signálu, integrace, derivace s plovoucí i fixní řádovou čárkou, frakční aritmetika)
  • Základní znalosti v oblasti řízení a regulace (např. číslicové regulátory, stavové automaty
  • Znalost principů jednoduchých komunikačních protokolů)
  • Základní znalosti hardwarového vybavení mikroprocesorů (čítače, časovače, PWM, USART, SPI, DMA). Výhodou je znalost PCIe a SerDes.
  • Orientace v oblasti sítí – Ethernet a TCP/IP
  • Dobrá orientace v elektrických schématech
  • Znalost programování ARM CORTEX M4 výhodou

Nabízíme

  • Spolupráce na zajímavých projektech, v týmu kreativních kolegů
  • Prostor pro využití nových nápadů, možnost rovnou otestovat svá řešení v laboratoři
  • Aktivní využití angličtiny díky spolupráci se zahraničními kolegy, zároveň možnost zdokonalit se v pravidelných jazykových kurzech
  • Zázemí nové kanceláře, s klimatizací a výhledem do přírody
  • Flexibilní pracovní doba
  • 5 týdnů dovolené, Multisport karta, výhodný mobilní tarif, zázemí pro bikery i kávomilce, finanční bonusy, firemní akce a další….

Našel/našla jsi, co hledáš? Pak nám pošli svůj životopis a motivační dopis (slibujeme, že si ho přečteme, zajímá nás, co hledáš, případně co očekáváš od nového zaměstnání).

Zasláním životopisu dáváš souhlas se zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů.

Related job positions