Technical Writer (R&D)

  • Baví tě učit se nové věci a předávat je dál?
  • Umíš složitý problém vysvětlit jednoduše?
  • Chceš se naučit pracovat s elektronovým mikroskopem a podílet se na rozvoji jeho uživatelského rozhraní?
  • Rád/a si organizuješ svou práci?
Hledáme nového kolegu/ kolegyni do týmu Vývoje aplikací z oddělení R&D. Tvým hlavním úkolem bude, aby uživatelé našich mikroskopů měli k dispozici veškeré informace, které potřebují ke své práci. Mimo to se můžeš podílet na vývoji uživatelského rozhraní ovládacího software našich mikroskopů. Pokud se nebojíš technického myšlení a zároveň máš čas od času nutkání něco kreativně tvořit, je tato pozice šitá na míru právě tobě!

Popis pozice

  • Spolupráce napříč všemi odděleními vývoje, sbírání podkladů a následné sepisování nových postupů určených uživatelům našich mikroskopů
  • Tvorba nové a aktualizace stávající uživatelské dokumentace – manuály a online Help – ve specializovaném software MadCap Flare a řadě dalších softwarových nástrojů
  • Práce na mikroskopech za účelem testování nových implementací v ovládacím software mikroskopu a návrh možných vylepšení
  • Rozšiřování vlastních obzorů v oblasti správy uživatelské dokumentace a elektronové mikroskopie

Požadujeme

  • Schopnost stručně a srozumitelně vysvětlit složitou problematiku písemnou formou v anglickém jazyce
  • Všeobecný fyzikálně-technický přehled
  • Orientace v elektronové mikroskopii výhodou, zkušenosti přímo s mikroskopy nejsou podmínkou
  • Aktivní znalost AJ pokročilá v písemném projevu, v mluveném projevu komunikativní znalost, certifikát (>FCE) výhodou
  • Samostatnost, ochota učit se a samostatně vyhledávat potřebné informace
  • Uživatelská znalost PC na velmi dobré úrovni
  • Kreativní myšlení

Nabízíme

  • Příležitost k rozšíření obzorů nejen v oblasti elektronové mikroskopie
  • Rozvoj „technical writing skills“ a možnost práce v nejmodernějším specializovaném software správy uživatelské dokumentace
  • Aktivní využití angličtiny díky spolupráci se zahraničními kolegy, zároveň možnost zdokonalit se v pravidelných jazykových kurzech
  • Samostatná a kreativní práce
  • Flexibilní pracovní doba
  • 5 týdnů dovolené, Multisport karta, výhodný mobilní tarif, zázemí pro bikery i kávomilce, finanční bonusy, firemní akce a další…

Našel/našla jsi, co hledáš? Pak nám pošli svůj životopis a motivační dopis (slibujeme, že si ho přečteme, zajímá nás, co hledáš a co očekáváš od nového zaměstnání).

Zasláním životopisu dáváš souhlas se zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů.