Patentový specialista

Hledáme nového kolegu/ novou kolegyni do oddělení vývoje, který/á bude zajišťovat problematiku ověřování v oblasti autorskoprávní a průmyslověprávní ochrany, licencí, mezinárodních vztahů či průmyslověprávní strategie.
Na této pozici uvítáme předchozí zkušenosti na obdobné pozici, dáme ale šanci i absolventům technického oboru se zájmem o problematiku patentů.

Popis pozice

Náplň práce patentového specialisty je velmi pestrá -  zahrnuje úzkou spolupráci s vývojovými odděleními a prověřování informací k podloženosti jednotlivých výzkumných a vývojových projektů (v rámci projektů se zabýváme mj. elektronovými a iontovými svazky, vakuovou technikou, chemickými procesy na vzorku, postupy manipulace se vzorkem, aj.).

Hlavními úkoly tak budou:
  • Patentový průzkum, třídění a vedení dokumentace, psaní patentových přihlášek ve spolupráci s oddělením vývoje
  • Komplexní strategie autorskoprávní a průmyslověprávní ochrany v rámci výzkumných a vývojových úkolů v oblasti fyzikálních věd
  • Aplikace problematiky průmyslových patentů a ochranných známek v souladu s technickými požadavky oddělení vývoje
  • Spolupráce s ostatními odděleními

Požadujeme

  • VŠ technický obor, zároveň zájem o problematiku duševního vlastnictví
  • Zkušenosti na obdobné pozici výhodou, ne však podmínkou
  • Aktivní znalost AJ pokročilá, zejména písemný projev
  • Obecný přehled v technických oborech (fyzika, strojírenství, elektro)
  • Zájem učit se novým věcem
  • Schopnost pracovat samostatně a zároveň komunikovat v rámci týmu

Nabízíme

  • Pestrou práci v týmu vysoce kreativních lidí v mezinárodní hi-tech firmě s centrem v Brně
  • Samostatnou, tvořivou a odpovědnou práci na zajímavých projektech
  • Moderní pracovní prostředí, nové laboratoře, příjemný kolektiv
  • Aktivní využití angličtiny, zároveň možnost zdokonalit se v pravidelných jazykových kurzech
  • Flexibilní pracovní doba
  • 5 týdnů dovolené, Multisport a ActivePass karta, výhodný mobilní tarif, zázemí pro cyklisty i kávomilce, finanční bonusy, firemní akce a další….
  • Pracoviště v Brně – Kohoutovicích

Zasláním životopisu dávám souhlas, aby společnost TESCAN ORSAY HOLDING, a.s., IČ: 41600240, Česká republika, jakožto správce údajů, popř. jako zpracovatel údajů pro společnost TESCAN Brno, s.r.o., IČ 01733214, Česká republika, a společnost TESCAN 3DIM, s.r.o., IČ 26237555, Česká republika, zpracovávala v rámci výběrového řízení osobní údaje poskytnuté uchazečem po dobu výběrového řízení, tj. po dobu max. 6 měsíců.

Souhlasím, aby společnost TESCAN ORSAY HOLDING, a.s., IČ: 41600240, Česká republika, jakožto správce údajů, popř. jako zpracovatel údajů pro společnost TESCAN Brno, s.r.o., IČ 01733214, Česká republika, a společnost TESCAN 3DIM, s.r.o., IČ 26237555, Česká republika, nad rámec uvedeného výběrového řízení na uvedenou pracovní pozici dále zpracovávala mé osobní údaje pro účely evidování mé osoby a nabízení pracovních příležitostí. Souhlas uděluji na dobu 3 roky, lze jej kdykoliv odvolat. Osobní údaje budou zpřístupněny pouze oprávněným zaměstnancům společnosti/í, a to pouze v míře nezbytné pro účely zpracování. Údaje budou zpracovávány v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů).

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Našel/našla jsi, co hledáš? Pak nám pošli svůj životopis a motivační dopis (zajímá nás, co hledáš, případně co očekáváš od nového zaměstnání).