Systémový inženýr/ Fyzik – detekční systémy pro TEM

V TESCANu vyvíjíme analytické přístroje, které poskytují detailní informace o mikrostruktuře rozličných vzorků v mnoha oborech.
Právě hledáme kolegu/kolegyni, který/á by se chtěl podílet na vývoji takového analytického přístroje– transmisního elektronového mikroskopu (TEM)

Popis pozice

Pozice je zaměřená na detekci v elektronové mikroskopii. Jedná se o opravdu „hands-on“ práci, která přesahuje několik oborů a umožňuje využít jak fyzikální background, tak umění komunikovat a vést dlouhodobé projekty.

Náplní práce tak bude hlavně:

  • Zodpovědnost za návrh nového řešení detekčních systémů, případně jejich vylepšení nebo integrace řešení subdodavatelů.
  • Modelování detekčního systému pro ideální design.
  • Zodpovědnost za návrh a provádění experimentálních testů, ověřování funkčnosti prototypů a prvních produkčních kusů.
  • Aplikační práce na mikroskopu, proof-of-concept studie nových řešení ve spojitosti s detekcí signálu.
  • Úzká spolupráce s kolegy z ostatních vývojových oddělení (HW, SW, konstrukce, vývoj aplikací).
  • Integrace zařízení třetích stran a komunikace s dodavateli po celém světě

Požadujeme

  • VŠ – fyzikální background
  • Obecný přehled v oboru fyziky nutností.
  • „Hands-on“ přístup, zkušenost s prací v laboratoři výhodou
  • Výhodou je základní přesah do příbuzných oborů (elektronika, mechanický design, software), schopnost vstřebávat a využívat nové poznatky
  • Schopnost psaní skriptů pro experimentální práci, případně zpracování dat (ideálně Python)
  • Komunikativní znalost angličtiny na denní bázi
  • Logické uvažování, kritické myšlení, hand-on přístup
  • Tvůrčí myšlení, schopnost měnit myšlenky v praktické věci
  • Schopnost týmové spolupráce

Nabízíme

  • Práci v týmu vysoce kreativních lidí v mezinárodní hi-tech firmě s centrem v Brně
  • Samostatnou, tvořivou a odpovědnou práci na zajímavých projektech
  • Prostor pro využití nových nápadů, možnost rovnou otestovat svá řešení v laboratoři
  • Moderní pracovní prostředí, nové laboratoře, příjemný kolektiv
  • Aktivní využití angličtiny díky spolupráci se zahraničními kolegy, zároveň možnost zdokonalit se v pravidelných jazykových kurzech
  • Flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené, Multisport karta, výhodný mobilní tarif, zázemí pro cyklisty i kávomilce, finanční bonusy, firemní akce a další….
  • Pracoviště v Brně – Kohoutovicích
  • Nástup možný ihned nebo dohodou

Zasláním životopisu dávám souhlas, aby společnost TESCAN ORSAY HOLDING, a.s., IČ: 41600240, Česká republika, jakožto správce údajů, popř. jako zpracovatel údajů pro společnost TESCAN Brno, s.r.o., IČ 01733214, Česká republika, a společnost TESCAN 3DIM, s.r.o., IČ 26237555, Česká republika, zpracovávala v rámci výběrového řízení osobní údaje poskytnuté uchazečem po dobu výběrového řízení, tj. po dobu max. 6 měsíců.

Souhlasím, aby společnost TESCAN ORSAY HOLDING, a.s., IČ: 41600240, Česká republika, jakožto správce údajů, popř. jako zpracovatel údajů pro společnost TESCAN Brno, s.r.o., IČ 01733214, Česká republika, a společnost TESCAN 3DIM, s.r.o., IČ 26237555, Česká republika, nad rámec uvedeného výběrového řízení na uvedenou pracovní pozici dále zpracovávala mé osobní údaje pro účely evidování mé osoby a nabízení pracovních příležitostí. Souhlas uděluji na dobu 3 roky, lze jej kdykoliv odvolat. Osobní údaje budou zpřístupněny pouze oprávněným zaměstnancům společnosti/í, a to pouze v míře nezbytné pro účely zpracování. Údaje budou zpracovávány v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů).

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

Zaujala tě pozice? Pak neváhej a dej nám o sobě vědět. Nemáš u sebe zrovna svůj životopis? Nevadí, pošleš nám ho později. Děkujeme.